Deniz Seki: Aşk Adam Öldürmez!

Deniz Seki: Aşk Adam Öldürmez!

O müzik dünyasının en iyi kadın vokallerinden biri. Yıllardır her yeni şarkısında daha da iyi şarkı söylüyor. Şarkı söylemiyor, şarkıyı hissediyor ve hissettiriyor. Ben onun yorumculuğunu çok seviyorum. Hayatın inişlerini de gördü çıkışlarını da. O bütün bunları tevekkül olarak yorumluyor. Deniz Seki, "Aşktan Ölen Yok" teklisini ve müzik kariyerini Müzik Habercisi'nde Michael Kuyucu'ya anlattı. Deniz Seki'nin açıklamaları şu şekilde:

Deniz Seki: Aşk Adam Öldürmez!

Dikkatli Olmalıyız Hastalık Henüz Bitmedi

Pandemi sürecini çok zor atlattık hepimiz, çok sıkıcı bir dönemdi. Birçok müzisyen arkadaşım çok mağdur oldu hepimiz öyle olduk. Çok şükür konserden konsere koşuyoruz şimdi. İnşallah bu 'mesafeli aralık' durumunu kaile alırız ve bu hastalık yeniden hortlamaz. Çünkü çok dikkatsiz vatandaşlarımız var. Görüyorum yani en azından bu hastalık bitmiş gibi davranılıyor fakat maalesef bu hastalık henüz tam bitmedi. Konumuz hastalıkla açılmış gibi oldu ama bu çok önemli, önce sağlık diyoruz sonra müzik diyoruz, müzik ruhun gıdasıdır.

Ayla Çelik ile Duygularımız Aynı Yönde

Önceki şarkım "Sızı"da Ayla Çeliğin şarkısı. Aylan'ın şarkı sözleri bana çok ithaf ediyor benim kalemimden çıkmış gibi oluyor, duygularımız çok aynı yönde. Ayla ile çalışmayı seviyorum. Biraz başkalarının şarkılarını okumak istedim bu dönem. Kendim birikim yapmaktayım hazinemi çoğaltıyorum. Son yayınlanan şarkım "Aşktan Ölen Yok" da Ayla Çeliğin sözü müziği, aranjesi Okay Barış'a ait çok da güzel gidiyor maşallah. Sahnede de çok güzel tepkiler alıyorum.

Deniz Seki: Aşk Adam Öldürmez!

Aşk Adam Öldürmez !

Aşk adamı öldürmez hatta seni daha çok güçlendirir hayata karşı. Herkesin hayatta bir kere dahi olsa âşık olması gerekiyor. Aşkı yakalayamayanlar hayatları boyunca aşk yaşayamayanlara naçizane tavsiyem. Tabi Allah bilir ama aşkı bir kere yaşamak lazım. Aşk başka bir şey. Aşk şuursuzluk aslında ama onun da duygusu tadı rengi başka.

Güvercin Klip Boyunca Yanımdaydı

Şarkının video klibinde rol arkadaşım beyaz güvercinimdi. Buse Tirman çekti klibi. O güvercini getirdiler. Kayıt anında ben güvercini kafesinden alıyorum ve uçuracağım gökyüzüne. Güvercini uçuruyorum geri geliyor göğsüme. Uçmuyor, geri geliyor bana göğsüme yatıyor. Beni çok sevdi. Enerjimiz çok acayipti ben bir de canları çok severim, onu mu hissetti ne hissetti bilmiyorum. Güvercin bütün gün klip çekiminde bizleydi ve gitmedi. Sonra onu aldığımız yere geri iade ettik.

Deniz Seki: Aşk Adam Öldürmez!

Tevekkül Etmek Çok Önemli

Bembeyaz tertemiz bir sayfa sade yalın. Ben öyle bir hayatı tercih ediyorum artık bundan sonra öyle gösteriş şaşa vs hiç benlik değil. Daha sade daha temiz daha güzel daha kendimle iç içe olduğum bir dönemden geçiyorum açıkçası. Bu gayretle olacak bir şey değil bu tevekkülle olacak bir şey. Hayatta başına gelen her şeyi kabul ederek büyümekle alakalı olgunlaşmakla alakalı. Artık hiçbir şeye şaşırmıyorum. Her şeyi olgunlukla karşılıyorum. Tevekkül etmek çok önemli. Bu da buradan doğuyor, sesime yansıyor daha derinlere iniyor ve sizin kalbinize dokunuyor olmamı sağlıyor.

Eski Şarkılarımı Yeniden Seslendireceğim

Yakında bir best of albüm geliyor. Onun için çok titizleniyorum. Çok fazla şarkım var. Onları 1-2-3 diye sıralayarak yapmam gerekiyor. Ancak seyirciye dinleyiciye ulaşabileceğim. Hepsini dinletmek istiyorum, hem yeni nesil de bilsin bilmeyen de bilsin. Kafamda öyle büyük bir proje bu. Öyle hani 3 ay sonra çıkacak desem yalan olur. O yüzden bu benim için imza albümü niteliğinde olacak. Tüm titizlikle hazırlanıyoruz.

Deniz Seki: Aşk Adam Öldürmez!

Ya biz kadınız kilo alırız veririz tekrar alırız. Kiloların çok konuşulmasından sıkıldım. Diyet yaparken Şeyda Coşkun ile çalıştım baya uzun bir dönem. Şeyda Coşkun şahane bir kadın. Onun elinin değdiği herkes sihirli değnek gibi. Kilo vermek için dikkatli yaşayacaksın gece geç vakit yemek yemeyeceksin, yediğine içtiğine dikkat edeceksin, daha çok protein ağırlıklı besleneceksin ve mutlaka da yürüyüş yapacaksın bu kadar basit. Bunları yapmadan olmuyor yani.

Doksanlara Geri Dönüyoruz

Müzik dünyasında son dönemlerde beni en çok mutlu eden İzel Çelik Ercan'ın yeniden buluşması. Bu, doksanlara geri döndüğümüzün işaretidir. Çok güzel şarkılar var 90'lı yıllarda. Gerçekten şahane eserler var. Çok güzel aranjeler var. Çok güzel yorumcular var. O tatları çok seviyorum ben. O tatlarda kalmayı tercih ettim ama tabii ki müzik uçsuz bucaksız koca bir diyar. Herkes istediğini yapabilir. Müzik evrensel. İşini güzel yapan herkese saygım sonsuz ama herkesin de 'ben de şarkı söylüyorum' diye çıkıp şarkı söylemesine de çok sıcak bakmıyorum. Müzik ciddi bir iş.

07.10.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM