Rober Hatemo: 'Albüm Yapmak Ölü Yatırım İşi'

Rober Hatemo: 'Albüm Yapmak Ölü Yatırım İşi'

Son olarak "İnsan Sevince" şarkısını yayınlayan Rober Hatemo, Müzik Habercisi'nde Michael Kuyucu'ya açıklamalarda bulundu. Şarkısı hakkında konuşan Rober Hatemo'nun açıklamaları şu şekilde:

Rober Hatemo: 'Albüm Yapmak Ölü Yatırım İşi'

Albüm Yapmak Ölü Yatırım İşi

Tam 2.5 senedir aranjesi bitmiş hazır halde bekliyordu şarkım. Yani uyuyordu 2.5 senedir. İstesem çıkartabilirdim ama insanların ağzında maskeler, bu kadar ölümler, bilmem neler falan o anki atmosfere uygun bir şarkı değildi. Mesela "Giden Candan Gidiyor"u da, Ankara'da canını kaybedenlere, o bomba olaylarında o tip olaylar yaşadığımız o tip gündemlerdi ve tam uydu. Şimdi bu da aşk şarkısı ve ben aşk şarkısını insanlar bu kadar sıkıntıları varken ortalığa yaymak istemedim. Bana da bir getirisi olmayacaktı. Güzel bir şarkıydı ve kimsenin emekleri boşa gitsin istemedim. Bekledim sabrettim ve öyle çıkarttım. Ölü bir iş yani. Ölü bir yatırım albüm işi.

Rober Hatemo: 'Albüm Yapmak Ölü Yatırım İşi'

Yeterince Kendini Geliştiremeyenler Gider

Her zaman bu böyle olmuştur; giden gider kötüler gider ya da yeterince iyi olmayanlar gider. Yeterince vizyon sahibi olmayanlar gider, yeterince kendini geliştiremeyenler gider kalan kalır. Onlar da zaten yıllar içinde yapacaklarını yapar. Evet daha vaktim var ve daha çok şarkı yaparım ben.

Rober Hatemo: 'Albüm Yapmak Ölü Yatırım İşi'

Yeni Şarkılarda Anlam Düşüklükleri Çok Fazla

Yani beğenmediğim şeyler var tabii ki. Ama sözler çok karışık ve saçma. Türkçe zafiyetinden çok sıkıntılıyım anlayamıyorum. Anlayamadığım şeyler oluyor Türkçe zafiyeti var. Yanlış ifadeler var artikülasyon sorunu çok fazla. Yanlış kurulumlar var dizelerde. Anlam düşüklükleri çok fazla. Bunlar çok fazla ama çok güzel işler de var dinlediğim.

 

07.10.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM