'Büyük Şarkılar Çıkmıyor Artık'

'Büyük Şarkılar Çıkmıyor Artık'

6 ay evvel Mehmet Erdem'le "Allah'tan Kork" adlı bir single çıkardık. Şu anda hiç kimsenin albümü takır takır çıkmıyor! Herkes artık tek şarkı yapıyor. O zamanlardaki gibi de büyük şarkılar çıkmıyor artık ne yazıkki. Çıktığı anda da hemen size sunuyoruz. Şimdi bir şeyler düşünüyorum, kafamda farklı bir proje var. 'Aynı şarkıyı alıp, aynı tarzda tekrar yorumlayayım' diye bir hayalim yok açıkçası. O şarkı öyle sevildiği için üzerine başka bir şey yapmak istemem; ama bambaşka bir soundla, başka bir projeyle bunu size sunmak isterim. 

'Büyük Şarkılar Çıkmıyor Artık'

"Bu Yeryüzü Çok Tuhaf Artık, Eskisi Gibi Değil"

Annelerimiz kraliçelerimiz. Her şeyin kayıtsız koşulsuz sevgisi onlarda, ama bir elmanın iki yarısını unutmamak lazım; diğer bir tarafı da baba bunun. Yanımızda ve hayatımızda olmasalar da, bir şekilde bıraktıkları his bizi güçlendiren ve büyüten bir duygudur. Bunu hatırladım ve dinleyicilere hediye etmek istedim. Bu yeryüzü çok tuhaf artık eskisi gibi değil, üzüntüsü de çok fazla. Dolayısıyla aile olmanı, anne, baba ve çocuğun birbirine olan sarılmasının sembolik olarak bu şarkılarda gelişeceğini düşündüm. Dilerim herkes anasını ve babasını kucaklar bu zor günlerde.

"90'lar Ruhunu İçimde Hissetmem Lazım"

Biz müzisyenler hep şarkılarla yatıp kalkıyoruz. Eskisi kadar iyi şarkı üretilmiyor ve benim söyleyebileceğim nitelikte şarkıları bulamıyorum. Ben biraz ince eleyip sık dokuduğum için, iyi şarkıları yakalamam da zor oluyor. O 90'lar ruhunu içimde ve yüreğimde hissetmem lazım ki bu etkiyi de geçireyim dinleyenlerime. Onları yakaladığım anda hemen çıkarmayı hedefliyorum ama şu anda farklı bir proje var mesela kafamda. İnşallah onu da önümüzdeki günlerde bir albüm olarak sunmayı arzu ediyorum. Sürpriz olsun tam söylemeyeyim ama sonbahar gibi bir şarkı daha gelecek. 

'Büyük Şarkılar Çıkmıyor Artık'

"Gördüğüm En Önemli Kayıp: Sahicilik"

Bu hayatın inişlerini ve çıkışlarını ben de yaşıyorum. Gördüğüm en önemli kayıp sahicilik. Sahicilikten uzaklaştık. Hızlı tüketen bir toplum ve her şeyin hızlı tüketildiği bir toplum olduk. Öz duyguları herkes bir kenera koydu, unuttu belki de ya da hayat unutturuyor insanlara bazı şeyleri. O esnada da şarkıların derinlikleri kayboldu. Aşk fast food oldu, aşk da hızlı tüketiliyor. Aşkın olmadığı bir yerde şarkı çıkar mı? Dolayısıyla bu hikayeleri yaşayacağımız, dinleyeceğimiz şarkılarda hikaye olan şeyler azaldı. Sonuç olarak da hızlı tüketilen şarkılar kaldı. Ben de yaptığım işe ve dinleyicilerime olan sevgim ve saygımdan dolayı yüreğime, ciğerime ince ince dokunan, kıymık kıymık batan şarkıları tercih ediyorum. Ama tabii ki müzisyen olarak da gönlüm eski şarkılar gibi şarkıların olmasını arzuluyor. 

'Büyük Şarkılar Çıkmıyor Artık'

"Hepimiz Birer Bilim Kurulu Üyesi Olduk!"

Eskiden evli, mutlu, çocukluydum; şimdi etli, butlu, çocukluyum. Rüyamda bile mutfaktan yatak odasına kadar yürüyebiliyorum, öyle bir alanda yaşadık hayatımızı da. Düşünsenize en büyük lüksünüz en fazla yirmi adımda kaldı tükendi. 3 ay ben de hiç çıkmadan ve çocuğum olduğu için de maksimum dikkat ve gayretle geçirdim o zamanı. Ama belli bir süreden sonra hem ekonomik olarak, hem psikolojik olarak hayata katılmak gerekiyor. Pandeminin ne kadar süreceği bilinmiyor. Belki hep onunla beraber yaşayacağız diyorlar. Buna nasıl alışacağız onu da bilmiyorum. Gerçi hepimiz birer bilim kurulu üyesi olduk. Biz daha bilmiyoruz bu virüsü benim anladığım bu ve öğreneceğiz yaşarken. İnşallah iyi taraflarını da öğreniriz.

 

05.09.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM