Ali Dündar RAP Arabesk Projesi Nasıl Ortaya Çıktı?

Ali Dündar RAP Arabesk Projesi Nasıl Ortaya Çıktı?

Uzun yıllarını usta isimlerle sahne paylaşarak geçiren ve arabesk müzikte belli bir kitlenin dikkatine çeken Ali Dündar, 'Seni Ben Var Ya' isimli ilk single sonrası rap ve arabeski harmanladığı 'Sonu Ayna' ile bir dönüş yaptı. Bu kez yanında genç rapper ve tiktoker Asrınkan ile yaptığı düet ile yeniden canlandıran Ali Dündar, yeni single üzerine konuştuk.

"Sonu Ayna.." yeni single biraz bize anlatır mısınız? 

Aslında rap kaydı için stüdyodayken bir anda ufak bir deneme yapmak için vokalim ile katkıda bulunmam ile ortaya çıktı. Rap arabesk boş bir kulvardı ve bir anda plansız bir şekilde oraya hizmet eden bu parça ortaya çıktı. Asrınkan'dan dinamik ve genç rap'leri ile atmosferi değiştirdi. İki farklı jenarasyon, farklı müzik türü birleşince harman sanırım iyi oldu. Sonra yakın dostum Emre Duymaz'la bir şeyler dinlerken, bu parçada "tamam" dedi ve "hemen kolları sıvıyoruz, doğru iş" diyerek fitili ateşledi. Sonrasında ilk dinlettiğimiz Locca Records Ömer Ciğer ve Ersin Özel ile inancı, beğenisi bugün sizlerin karşınıza yeniden ikinci single ile çıkmamı sağladı. Şarkının düzenlemesini yapan Fırat Deniz Haznedaroğlu'nun da hakkının burada yiyemem. Çok güçlü ve bambaşka bir altyapı düzenlemesi hazırladı. 

Ali Dündar RAP Arabesk Projesi Nasıl Ortaya Çıktı?

Klipten bira bahsedelim mi?

Bu proje için gerçekten genç bir ekiple çalıştık. Atabey yönetmenimiz. Kartal'da eski bir kâğıt toplama alanında klibi çektik. Puslu, izleyeni yormayan, performans görüntülerinden oluşan bir klip çektik. Bu dönemin tavrı ve ruhunu taşıdığını düşünüyorum. 10 saatte gece yarısına kadar çalışarak klibi tamamladık.

Rap mi arabesk mi desem. Sizi daha çok nerede göreceğiz. 

Her zaman arabesk ama çağın farklı müzik akımları ile de deneysel işlerde yapmak gerekir. Çağın gerisinde kalmamanız gerekiyor. Hayat ve sokak değişiyor. Siz de iyi bir gözlemci olmanız gerekir. Hep bir adım önde. Bu tarzda bir şarkımız daha var. Sonra tekli çalışmalar, Youtube videoları, özlenen klasik arabesk yorumları ile 2021 yılı da kendi adıma üreterek, çalışarak yoğun bir şekilde geçecek. 

Siz kimleri dinler ve takip edersiniz.

Müslüm Gürses ile aynı sahneyi paylaşma imkanım oldu. İbrahim Tatlıses, Sezen Aksu,Yıldız Tilbe çok severim. Yenilerden Ceylan Ertem, Cem Adrian, Sena Şener, Duman, Şebnem Ferahi Athena gibi rock grupları. Dünya müziğini ve yapılan tüm projeleri takip ediyorum. Saz çalmasını öğrenmiştim. Şimdi keman dersleri almak istiyorum. Öğrenmek sonsuz bir havuz ve sonu yok. Her gün çalışıyorum, dinliyorum, okuyorum araştırıyorum yeni şarkılar yazıyorum. Ekip arkadaşlarımla sürekli prova yapıp repertuvarı geliştiriyoruz.

 

Gelecekte yapmak istediğiniz şeyler nelerdir?

 

Gelecek planlarım tabii ki var ama bunlar planlamış olduğumuz yakın tarihler üzerine müzik ile alakalı fazlasıyla geç kalınmış kariyerime odaklanmak başarı elde etmek hali hazırda bekleyen projeler var kısa zaman aralıkları ile bizleri sevenlerle buluşturmak. Doğayı çok seviyorum. Uzun yürüyüşler yapmayı, denizi seyretmeyi ve yüzmeyi severim.

13.10.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM