Sinan Akçıl - Piyanist (DMC – 2020)

Sinan Akçıl -  Piyanist  (DMC – 2020)

Sinan Akçıl'ın 2020 yılının başlarında yayınlanan bu proje albümü birazda pandemi kurbanı oldu desem abartı olmaz. Bugüne kadar pek çok projeye imza atan Sinan Akçıl, bu albümde çok kaliteli bir proje albümü hazırladı.

Piyano eşliğinde çaldığı şarkılarda konuk solislerle beraber şarkılarını seslendiren Sinan, bu albümde kendisi de şarkı söyledi. Ancak şarkı söylerken bu kez biraz daha geride kaldı. Romanik tonda hazırlanan şarkılarda piyano ön planda. Baştan sona romantik bir tema ve insanı hem dinlendiren hemde duygulandıran bir sound var.

On iki şarkının yer albığı albümün açılış şarkısı "Çok Sevmek Yasaklanmalı" Sinan Akçıl'ın Mustafa Ceceli ve İrem Derici ile beraber gerçekleştirdiği bir trio. Bu şarkı zaten albümden önce paylaşıldı ve çok güzel bir şarkı olarak başarılı oldu.

Bazı şarkılarda klasik müzik, bazı şarkılarda caz akorlarla süslenen albüm romantik bir albüm.

Sibel Can, "Arada Sırada" yı mükemmel seslendirmiş. Berkay, daha öne Ferhat Göçer'in seslendirdiği "Kızım"ı seslendirmiş Ece Seçkin'in bugüne kadar seslendirdiği en romantik şarkı da dinledim. "Anlayamazsın"ı çok güzel seslendirmiş Ece.

Simge "Bir Gidenimi Var"ı Hande Yener gibi hakkını vererek seslendirmiş.

Albümün en hüzünlü şarkısını İzel seslendirdi: "Kararsızım". Ben İzel'in son dönem yorumlarını çok beğeniyorum. İçsel bir yolculuktan geçmiş ve bunu yorumuna yansıtmış. Bu şarkıda da böyle bir İzel var.

Albümün en arabesk duygusu Serdar Ortaç'ın seslendirdiği "Ağlamayacağım" . Albümün sonlara geldikçe duygusallık hatta damar artıyor. Mustafa Ceceli "Eve Giremiyorum", Fettah Can ise "Gurur"u müthiş seslendirmiş. İkisi de romanizmin damarını vermiş.

İrem Derici vokal yeteneğini bir kez daha "Teşekkürler" adlı şarkıda ve bu albümde gösteriyor. Çok güzel bir şarkı ve İrem hakkını vermiş.

Albümün kapanış şarkısı ise sıfır bir şarkı. Sinan Akçıl'ın evlediği zaman eşi için yazdığı "Güzel Karım" adlı şarkı. "Senin yerin benim yarım, güzel karım" şarkısında hafif bir latin tını var.

Sinan Akçıl iyi işler yapıyor. Zekasını hem renkli bestelere hem de özel projelere yansıtmayı başarıyor. Bu albümde böyle bir proje. Zekice hazırlanmış, kaliteli bir müzisyen albümü. Sinan Akçıl'ın bu albümünü dinlemekte, arşivlemekte fayda var. 2020 yılında CD olarak basılan albümlerinde azaldığı bir dönemde Sinan bu albümü CD olarak da yayınladı ve arşivcilere yönelik bir ürün olarak da sundu. Ben beğendim. Müzikal anlamda çok iyi işler var. Sinan iyi bir piyanist, müziğine enstrümanına hakim. Bunu bu albümde de bir kez daha gösterdi. Albümün bir diğer güzel özelliği de albümde yer alan tüm şarkılara birer de performans klibi çekilmesi. Böylece albümün tüm şarkılarını YouTube'dan izleme şansı da veriliyor.

Sinan Akçıl, iyi bir işe, prestijli bir işe daha imza attı. Böyle bir müzisyen albümü ona yakıştı. Dinleyin.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1 – Çok Sevmek Yasaklanmalı – Mustafa Ceceli & İrem Derici feat. Sinan Akçıl
2 – Arada Sırada – Sibel Can Feat. Sinan Akçıl
3 – Kızım – Berkay Feat. Sinan Akçıl
4 – Anlayamazsın – Ece Seçkin Feat. Sinan Akçıl
5 – Bi Gideni Mi Var – Simge Feat. Sinan Akçıl
6 – Kararsızım – İzel Feat. Sinan Akçıl
7 - Ağlamayacağım – Serdar Ortaç Feat. Sinan Akçıl
8 – Eve Giremiyorum – Mustafa Ceceli Feat. Sinan Akçıl
9 – Gurur – Fettah Can Feat. Sinan Akçıl
10 – Bir Devir Bitti – Irmak Arıcı FEAT. Sinan Akçıl
11 – Teşekkürler – İrem Derici Feat. Sinan Akçıl
12 – Güzel Karım – Sinan Akçıl Feat. Sinan Akçıl

02.09.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM