Funda Arar - Doldur Yüreğimi (DMC- 2020)

Funda Arar -  Doldur Yüreğimi (DMC- 2020)

Funda Arar'ın 2020 yılının ilk çeyreğinde yayınlanan "Doldur Yüreğimi" albümünde dört şarkı seslendirmiş. Dört farklı türde şarkı içeren albüm diğer Funda Arar albümleri gibi, kaliteli ve ayağı yere basan klasik Funda Arar albümü.

Prodüktörlüğünü her zamanki gibi Febyo Taşel'in üstlendiği albüm için Funda Arar geleneğini bozmadı ve albüm temasına uyan bir foğraf katalog çalışması yaptı. Fotoğraf çekiminde Nihat Odabaşı ile çalıştı.

İlk klipini albüme adını veren "Doldur Yüreğimi" şarkısına çeken Funda Arar, dramatik,romantik ve aşk temalı bir şarkı seslendirmiş. Funda Arar'ın yorumu bu şarkıda da dört dörtlük.

"Vasiyet" şarkısında makamsal özelliklere yer veren Funda Arar, "Kaybeden" şarkısında hafif bir "Yak Gel" havasında. Albümün kapanışını Volga Tamöz'ün düzenlemesine imza attığı "Veda" adlı şarkı yapmış. Senfonik – Dramatik ve İsyankar bir havası olan "Veda" çok kaliteli bir şarkı olmuş. İyi bestelerin zor bulunduğu bir dönemde iyi yakalanmış bir beste.

Funda Arar'ın bu dört şarkılık albümünü bir diğer özelliği de söze dayalı bir albüm olması. Şarkıların müzik ve düzenlemeleri kadar şarkı sözleri de dikkat çekiyor. Bu Funda Arar'ın zaten genel özelliği. Kötü ya da boş lakırdı içeren sözleri asla seslendirmiyor. Zaten bu onu farklı kılan en büyük özelliği.

Özetle müzkal çizgisinden hiç sapmayan ve yorumunu her albümde geliştiren Funda Arar, bu ödrt şarkılık EP'sinde de çizgisine devam etmiş. Sadece dijitalde değil,CD olarak da albümü basan ve yayınlayan yorumcu kariyerine bir güzel iş daha eklemiş.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1 – DOLDUR YÜREĞİMİ

2 – VASİYET

3 – KAYBEDEN

4 - VEDA

 

02.09.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM